«

»

POZVÁNKA: 3-dňový autobusový zájazd k najdlhšiemu visutému mostu pre peších na svete – SKY BRIDGE 721, situovaného neďaleko obce Dolní Morave (ČR)

. . .pár informácii o cieli nášho putovania. . .

Sky Bridge 721 (prekladané ako Nebeský most 721 [1] ) je visutá lávka v masíve Kráľického Snežníka v časti Veľká Morava obce Dolná Morava v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickom kraji . Vedie od chaty Slamienka vo Veľkej Morave v sedle pod vrchom Slamník cez Mlynské údolie s Mlynským potokom na hrebeň Chlumu . [2] Lávka je v prevádzke od 13. mája 2022, a to jednosmerne ako atrakcia za vstupné v stovkách korún na osobu a na základe rezervácie.

Jedná sa o najdlhší visutý most na svete pre peších. [3] Americký časopis Time ho v roku 2022 zaradil medzi 50 najlepších miest sveta. [4]

Králický Sněžník , alebo tiež masív Králického Snežníka , je tretím najvyšším pohorím v Česku , tiahnuci sa v dĺžke asi 16 km od mesta Králíky po Kladské sedlo na rozhraní Čiech , Moravy a Kladska . Väčšia časť hornatiny leží v poľskom Kladsku, kde je nazývaná Masyw Śnieżnika , nemecky sa pohorie volá Glatzer Schneegebirge . Najvyššou horou je Kráľický Snežník (poľsky Śnieżnik Kłodzki , nemecky Glatzer Schneeberg alebo Grulicher Schneeberg ) s výškou 1423 m. n. m.

Termín : 26.- 28. apríl 2024 (piatok-nedeľa)

Miesto : SKY bridge 721 v podhorí Kralického Snežníka, kataster obce Dolná Morava, Pardubicky kraj, ČR

Odchod : z Košece (parkovisko pred reštauráciou Motorest) v piatok 26. apríla 2024 o 6:00 hod. vopred zabezpečeným autobusom

Ubytovanie : Kralická chata v osade Střibrnica, mestskej časti Starého Města

pre viac informácii kliknite na

https://www.booking.com/hotel/cz/kralicka-chata.sk.html

Poplatok : Členovia KST Košeca:

dospelí……………………………………………………………………………………….75 eur

deti do 18 rokov, dôchodcovia nad 62 rokov a ŤZP……………………..,……………..65 eur

Ostatní (bez platného členstva): ………..……………,………………………………….90 eur

V cene je zahrnutá doprava a 2 x nocľah bez poskytnutia stravy.

Predpokladaný program :

26.4.2024 – doprava do Starého Města s eventuálnou možnosťou krátkej návštevy centra mesta Olomouc a ubytovanie na Kralické chate              
27.4.2024 – prehliadka SKY BRIDGE 721 najdlhšieho visutého mosta pre peších na svete spojená s návštevou rozhľadni Steska v oblacích doplnená o možnosť výstupu na najvyšší vrchol rovnomerného pohoria Kralický Snežník (1423 m. n. m.)
28.4.2024 – prehliadka Expozície Čarodejníckych procesov, ktorými sa inšpirovali tvorcovia česko-slovenskej filmovej klasiky Kladivo na čarodejnice prípadne obohatená o návštevu Andelské stezky v rámci prímestských lesov mesta Šumperk a následný odchod domov.

Alternatívne možnosti v regióne :  exkurzia technickej pamiatky ručnej remeselnej papierne vo Veľkých Losinách s miestnym renesančným zámkom, poprípade prehliadka Železničného skanzenu na opustené dráhe v obci Nemile, resp. poľnohospodárskeho skanzenu v Rapotíne, návšteva hradu Litice nad Orlicích, prípadne zrúcanin hradu Lanšperk, hradu Brníčko alebo hradu Žambach , prechod stezkou prechádzajúcou prírodným parkom Lanškounské rybníky, prieskum delostreleckej tvrze z obdobia 2. svetovej vojny Bouda

Poistenie: individuálne, hromadné poistenie v rámci členstva v KST sa nevzťahuje na územie Českej Republiky

Prihlásenie: Radovan Kolembus – 0911 361 919

Z organizačných dôvodov, kvôli potrebe zabezpečenia ubytovania a dopravy, je vhodné prihlásiť sa s dostatočne veľkým predstihom !!!  Najneskôr do  10. marca 2024  a to u vedúceho tohto turistického podujatia p. Radovana Kolembusa na telefónnom čísle 0911 361 919, prípadne využiť registračný formulár umiestený nižšie. Spolu s prihlásením je nevyhnutné zložiť nevratnú zálohu v hodnote jednej polovice konečnej ceny autobusového zájazdu.

REGISTRAČNÝ FORMULÁR

Vaše meno, prezývka alebo alias (povinné)

Telefonický kontakt (povinné)

Vaša poznámka, otázka alebo nejasnosť súvisiaca s konkrétnou turistickou akciou (ak samozrejme nejakú máte)

Email (ak pravdaže chcete dostať odpoveď)

O autorovi

Andrej Jakuš

Pridaj komentár