«

»

INFO: Týždeň spoločnej turistiky v Krkonošským národním parku – najstaršom a najvyššie položenom národnom parku Českej republiky


. . pár informácii o našej cieľovej destinaćii . . .

Krkonošský národný park

Krkonošský národný park (čes. Krkonošský národní park, KRNAP) je chránené územie na severovýchode Česka blízko hraníc s Poľskom. Územie z väčšej časti spadá do geomorfologických celkov Krkonoše (konkrétne podcelky Krkonošské hřbetyKrkonošské rozsochy a Vrchlabská vrchovina) a Krkonošské podhůří.

Národný park bol založený 17. mája 1963 a v roku 1986 bol park rozšírený o ochranné pásmo. Park vyhlásili 4 roky po tom ako bol v Poľsku založený Karkonoski Park Narodowy. Celková rozloha parku je 54,969 ha a výmera chráneného územia je 18,642 ha. V roku 1992 boli český a poľský národný park zaradený do biosférickej rezervácie UNESCO.Krkonošský národný park (čes. Krkonošský národní park, KRNAP) je chránené územie na severovýchode Česka blízko hraníc s Poľskom. Územie z väčšej časti spadá do geomorfologických celkov Krkonoše (konkrétne podcelky Krkonošské hřbetyKrkonošské rozsochy a Vrchlabská vrchovina) a Krkonošské podhůří.

Dátum konania: 25. august – 31. augusta 2024

Miesto konania: Špindlerův Mlýn ,obec Vrchlabí, okres Trutnov , Královohradecký kraj, Krkonošský národní park , ČR

Vedúci akcie, ktorý v prípade záujmu poskytne podrobnejšie informácie: Radovan Kolembus (č. t. 0911361 919)                     

Cestovné: uhradené z fondov KST v Košeci

Forma dopravy: súkromná (vlastnými automobilmi)

Z organizačných dôvodov, kvôli potrebe zabezpečenia ubytovania a dopravy, je potrebné sa nielen prihlásiť s dostatočne veľkým predstihom, ale aj zložiť nevratný depozit vo výške 80 eur a to najneskôr do  31. mája 2024  u vedúceho tohto turistického podujatia p. Radovana Kolembusa na telefónnom čísle 0911 361 919.

O autorovi

Andrej Jakuš

Pridaj komentár